Alergologia dzieci i dorosłych

Pyłki, produkty spożywcze i wiele innych czynników może doprowadzić do kichania, puchnięcia, kaszlu, a także innych reakcji, przez które nie można normalnie funkcjonować. Niektórzy nie maja ich w ogóle, inni z kolei mogą mieć kilka alergii na raz, a przez to konieczne jest, aby uważali na to co jedzą, a także muszą stosować odpowiednie leki, aby podczas pory pylenia normalnie funkcjonować. Takim osobom świadczy pomoc alergolog przyjmujący w Centrum Medycznym Suwałki znajdującym się przy ul. Ludwika Waryńskiego 41b/6.

Lekarz specjalizujący się w tej dziedzinie medycyny pomaga w wyjaśnieniu przyczyny reakcji alergicznych, a także dobraniu metod leczenia dostosowanych do indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Może również wdrożyć proces odczulania, co może skończyć się osłabieniem bądź nawet pozbyciem się uczulenia na dany czynnik. Na co można być uczulonym? Informację o tym znajdziesz poniżej. Warto regularnie robić badania na posiadanie nietolerancji na pewne czynniki, dzięki temu będziesz wiedzieć czego unikać, aby czuć się lepiej!

Alergologia zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób alergicznych. Alergie mogą występować w każdym wieku, zarówno u najmłodszych, młodzieży oraz u osób dorosłych. Alergeny mogą być różnorakie i w różnym stopniu  powodują nieprawidłową reakcję organizmu. Takimi czynnikami mogą być:

– czynniki pokarmowe: wprowadzone z jedzeniem

– wziewne: alergeny dostające się przez układ oddechowy (kurz, roztocza, pyłki, roztocza)

– kontaktowe: w kontakcie np. ze skórą, śluzówkami

– farmakologiczne: różne przyjmowane leki i reakcje po nich 

Alergolog konsultujący zarówno dzieci jak i dorosłych pracujący w Centrum Medyczne Suwałki  pomoże wyjaśnić przyczynę i wdrożyć odpowiednie leczenie u pacjentów m.in z :

  • astmą oskrzelową
  • atopowym zapaleniem skóry
  • alergią pokarmową i wziewną
  • pokrzywką
  • katarem siennym
  • nawracającymi zapaleniami krtani i oskrzeli
  • innymi schorzeniami alergicznymi

dr n . med. Piotr Siergiejko