Chirurgia

Chirurgia ogólna, chirurgia naczyniowa, chirurgia transplantacyjna – do chirurga zgłaszamy się z wieloma problemami.

Chirurg ogólny zajmuje się m.in. leczeniem operacyjnym narządów ciała ludzkiego (tj  choroby układu pokarmowego, narządów jamy brzusznej.oraz innych), ponadto chirurg konsultuje pacjentów z przepuklinami, brodawkami, żylakami czy wrastającym paznokciem.  Chirurgia naczyniowa jest dziedziną chirurgii zajmującą się patologiami w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Inną dziedziną chirurgii jest chirurgia transplantacyjna  – w Centrum Medyczne Suwałki uzyskają Państwo konsultacje specjalistyczne w zakresie chirurgii i transplantologii.

Konsultacji udziela Dr Łukasz Rydzewski, na co dzień asystent w Klinice Chirurgii Naczyń i Transplantacji USK w Białymstoku.

W naszym gabinecie oferujemy dostęp do wielu lekarzy różnych specjalności przyjmujących zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Jednym z działów medycyny realizowanym w naszym centrum jest chirurgia ogólna, naczyniowa i transplantacyjna skupiające się wokół konsultacji oraz specjalistycznego leczenia dostosowanego do przypadku, z którym zgłasza się do nas Pacjent. Przekonaj się na czym polega działalność lekarza przyjmującego w naszej placówce, z jakimi dolegliwościami można się do niego zgłosić oraz jak przygotować się na wizytę w naszym centrum leczniczym!

Specjalności chirurgiczne oraz zakres działalności lekarza przyjmującego w naszym centrum medycznym

Chirurgia to gałąź medycyny polegająca na podejmowaniu interwencji operacyjnych lub zabiegowych na wybranych narządach ludzkich. Lekarze, którzy się nią zajmują, mogą przyjąć wiele różnych specjalizacji, wśród których znajduje się m.in. chirurgia:

  • ogólna – opierająca się na różnych zbiegach operacyjnych narządów jamy brzusznej i nie tylko,
  • naczyniowa – skupiająca się na badaniu tętnic, żył oraz leczeniu naczyń krwionośnych i limfatycznych,
  • transplantacyjna – dziedzina opierająca się na zabiegach transplantacyjnych, czyli przeszczepach narządów.

Schorzenia, z którymi można zgłosić się na konsultację chirurgiczną

Lekarz w naszym centrum zajmuje się przyjmowaniem Pacjentów z różnymi schorzeniami lub osobami oddelegowanymi od innych specjalistów na konsultację bądź zabieg operacyjny. W zależności od specjalizacji – ogólnej, naczyniowej czy transplantacyjnej – pomaga osobom zmagającym się z ropnymi zmianami skórnymi (np. czyraki), kaszakami, odleżynami, długo gojącymi się ranami i bliznami oraz Pacjentom wymagającym przeszczepu.

Przebieg konsultacji u chirurga – jak przygotować się do wizyty?

Centrum Medyczne Suwałki oferuje udzielenie specjalistycznej konsultacji chirurgicznej przez dr Łukasza Rydzewskiego. Aby odpowiednio się do niej przygotować zalecamy zabranie ze sobą całej dokumentacji medycznej uwzględniającej przyjmowane leki, przebyte choroby oraz wcześniej przeprowadzone zabiegi.

Konsultacji specjalistycznych udziela Dr Łukasz Rydzewski