Urologia

Urologia to dziedzina medycyny zajmująca się budową, fizjologią i leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u urologa?

  • Nietrzymanie moczu
  • Pieczenie lub ból przy oddawaniu moczu
  • Zmiany w częstości lub ilości oddawanego moczu
  • Zmiana barwy moczu, zmętnienie moczu, krwiomocz
  • Ból lub obrzęk jąder 
  • Ból w okolicy podbrzusza, uczucie parcia na pęcherz
  • Bóle w okolicy lędźwiowej

W Centrum Medyczne Suwałki wizyta u urologa, oprócz dokładnie zebranego wywiadu chorobowego i badania, często obejmuje również specjalistyczne USG urologiczne (USG nerek, pęcherza moczowego, prostaty), dzięki czemu lekarz od razu może zweryfikować swoje podejrzenia badaniem obrazowym.

Zmagasz się z chorobami układu moczowego i szukasz lekarza, który pomoże Ci wdrożyć odpowiednie leczenie? Urolog przyjmujący w naszym Centrum Medycznym w Suwałkach to osoba, do której możesz zgłosić się w przypadku takich schorzeń, jak bóle nerek i jąder, stulejka, ale również problemy z trzymaniem moczu. Lekarz zajmuje się diagnostyką zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku na różnym etapie rozwoju choroby.

Jak przygotować się do badania urologicznego?

Przed wizytą u lekarza w naszym Centrum Medycznym pamiętaj o tym, aby szczególnie zadbać o higienę okolic intymnych. Podczas wywiadu urolog sprawdzi również Twoją dotychczasową historię medyczną, dlatego warto przynieść ze sobą wyniki wszystkich przeprowadzonych badań oraz poinformować lekarza o przyjmowanych lekach, przebytych chorobach oraz zabiegach szpitalnych, jeżeli miały miejsce.

Jak zapisać się na badanie urologiczne do naszego Centrum Medycznego?

Zapisy do urologa przyjmowane są zarówno w placówce przy ulicy Ludwika Waryńskiego 41B/6, jak i telefonicznie pod numerami podanymi na naszej stronie internetowej.

dr Mateusz Zakrzewski