Urologia dziecięca

Urologia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się budową, fizjologią i leczeniem schorzeń układu moczowo-płciowego u dzieci.

W Centrum Medyczne Suwałki uzyskają Państwo konsultacje specjalistyczne chirurga dziecięcego, leczenie zachowawcze schorzeń układu moczowo-płciowego oraz kwalifikację do ewentualnych zabiegów operacyjnych dzieci z wrodzonymi lub nabytymi wadami układu moczowo-płciowego.

Zapraszamy na konsultacje specjalistyczne pacjentów z następującymi problemami m.in : odpływy pęcherzowo-moczowodowe, nietrzymanie moczu, pieczenie, ból przy mikcji, ból lub obrzęk jąder,ból w okolicy podbrzusza i inne dolegliwości.

Najmłodsi również zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami dotyczącymi układu moczowo-płciowego. Jeżeli zauważysz, że Twoja pociecha częściej oddaje mocz i towarzyszy jej przy tym dyskomfort lub zaobserwujesz niepokojące objawy, takie jak bóle w okolicy lędźwiowej czy nieustającą gorączkę, zgłoś się na konsultację do urologa dziecięcego, przyjmującego w naszym Centrum Medycznym. Jest to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem nabytych i wrodzonych chorób układu moczowego na drodze farmakologicznej lub zabiegowej.

Co należy przygotować przed wizytą u urologa w naszym Centrum Medycznym?

Pamiętaj, aby przed zapisaniem się do naszego gabinetu przy ulicy Ludwika Waryńskiego 41B/6 przeprowadzić ogólne badania moczu, które wskażą lekarzowi nieprawidłowości w działaniu układu moczowego. Urolog dziecięcy przyjmujący w Centrum Medycznym Suwałki przeprowadzi dokładny wywiad, którego celem jest diagnoza problemu, a w niektórych przypadkach może zlecić bardziej szczegółowe badania, takie jak USG układu moczowego czy jąder.

Prof. dr hab. n. med. Adam Hermanowicz