Nefrologia dziecięca

Nefrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się funkcjonowaniem układu moczowego. W Centrum Medyczne Suwałki oferujemy kompleksowe usługi  w zakresie chorób nerek i dróg moczowych u dzieci. Diagnozujemy i leczymy m.in pacjentów z :
– infekcjami dróg moczowych,
– wodonerczem,
– zespół nerczycowy,
– refluksem pęcherzowo-moczowodowym,
– kamicą nerkową,
– moczeniem nocne
– niewydolnością nerek
– wrodzonymi zaburzeniami urologiczno-nefrologicznymi np.: zastawki cewki tylnej, moczowody olbrzymie, zdwojenie nerek, refluks pęcherzowo-moczowodowy, pęcherz neurogeny
W trakcie konsultacji specjalistycznej jeśli są wskazania kliniczne możliwe wykonanie USG układu moczowego.

dr n. med Piotr Protas

Twoja pociecha ma problemy z układem moczowym i nie wiesz do jakiego lekarza powinieneś się udać, aby złagodzić występujące przy nich ból, dyskomfort lub obrzęki? Często pediatra może nie przedstawić pełnej diagnozy schorzenia, dlatego najlepiej skierować się do nefrologa dziecięcego – osoby specjalizującej się w leczeniu chorób i wad wrodzonych układu moczowego u najmłodszych, który jak trzeba wykonuje również na wizycie usg układu moczowego. Przekonaj się czym zajmuje się taki lekarz, z jakimi problemami należy się do niego zgłosić oraz jak prawidłowo przygotować się do wizyty w naszym Centrum Medycznym!

Zadania i obowiązki nefrologa dziecięcego – jakie schorzenia i choroby leczy?

Lekarz przyjmujący w naszym Centrum Medycznym to osoba zajmująca się diagnozą, analizą i leczeniem różnorodnych schorzeń związanych z układem moczowym dzieci. Nefrolog może wykonywać nie tylko podstawowe badania podmiotowe i przedmiotowe, ale również zlecać dalsze konsultacje u innych lekarzy oraz wykonywać takie zabiegi jak biopsje i iniekcje w celu pobrania próbek do dalszej analizy. W bardziej poważnych przypadkach osoba o takiej specjalizacji może również otaczać opieką pacjentów oczekujących na przeszczep nerki i nadzorować ich stan po przeprowadzonej dializie.

Zauważyłeś te objawy u swojego dziecka? Zgłoś się z nimi do nefrologa przyjmującego w naszym Centrum Medycznym!

Do osoby o takiej specjalizacji mogą zgłaszać się osoby poniżej 18 roku życia, które borykają się z takimi problemami z układem moczowym jak:

  • krwiomocz oraz niepokojące wyniki badań moczu,
  • ból i dyskomfort podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych,
  • ból nerek i opuchlizna,
  • infekcje, zaczerwienienie oraz świąd w okolicach intymnych.

Nefrolog przyjmuje i leczy również dzieci z wrodzonymi wadami układu moczowego takimi jak nieprawidłowa lokalizacja i budowa nerek lub brak jednej z nich.

Dowiedz się jak przygotować się do pierwszej wizyty u nefrologa dziecięcego

Nefrolog dziecięcy w naszym Centrum Medycznym Suwałki to lekarz, do którego warto się udać każdorazowo przy pojawieniu się powyższych objawów, a także w terminie określonym przez lekarza na pierwszej wizycie. Najlepiej zjawić się na nią z kompletną dokumentacją medyczną oraz wynikami wcześniej przeprowadzonych badań tak, aby nefrolog miał dokładny obraz stanu dziecka i mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.